Dovoľte nám
pár slov o nás,
našom penzióne,
Kremnici a okolí

rodinný penzión

Vychutnajte si príjemné chvíle v krásnom prostredí Kremnických vrchov a načerpajte nové sily v našom rodinnom penzióne s krásnym výhľadom na unikátnu okolitú prírodu.

Penzión sa nachádza na okraji Kremnice na rodinnom grunte starého otca Štefana a jeho manželky Antónie, ktorý každý rok pracovali v starých Rakúsach a za ťažko zarobené peniažky si vždy kúpili kúsok slovenskej zemičky. Po znárodnení ich majetku to prežívali veľmi ťažko, no napriek tomu sa dožili vysokého veku. Starký zomrel vo veku 96 rokov a starkej chýbal len jeden mesiac do  100 rokov. Hneď po zamatovej revolúcií som im prisľúbil ako vnuk Juraj, že sa pokúsim, aby nám pozemky v reštitúcií vrátili späť. Tak sa aj stalo v roku 1992. Toho sa už náš dedko Štefan žiaľ nedožil.

Vždy som mal v sebe myšlienku vybudovať tu rodinný penzión v tomto malebnom prostredí, obklopenom prekrásnou prírodou, s bohatou baníckou a minciarskou históriou. Podarilo sa to už v roku 1999, keď sme spolu s manželkou Evou a synmi Martinom a Andrejom našu myšlienku pretavili do reality. Pri návšteve nášho penziónu posúdite sami, či sa nám podarilo vytvoriť magické miesto pre Váš oddych a relax.

mestO Kremnica

Náš penzión je obklopený lúkami a lesmi obklopujúcimi mesto a napriek tomu je len asi 10 minút chôdze od centra Kremnice. 

Kremnica je významné banské a minciarske mesto, ktorého význam siaha až do stredoveku. Je najčastejšie spájaná s prívlastkom „zlatá“. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. História tu na Vás dýcha na každom kroku.

Kremnica bývala mnohonárodnostným mestom. Roku 1910 sa hlásila 1/3 obyvateľov k nemeckej, 1/3 k slovenskej a 1/3 k maďarskej národnosti. Dnes žije v meste približne 5600 ľudí.

ubytovanie

Ubytovanie ponúkame v komfortných jedno a dvojlôžkových izbách, v apartmánoch ako aj v apartmánovom byte s vlastnou kuchyňou.

Izby sú vybavené dreveným nábytkom v zaujímavom vidieckom štýle. Každá izba je svojím interiérom originálna a okná izieb Vám dožičia krásny pohľad na okolitú prírodu. K vybaveniu patrí TV so satelitným pripojením, chladničkou a wifi pripojením k internetu. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s vaňou alebo sprchovacím kútom a sušičom na vlasy.

K ubytovaniu je možné si objednať raňajky, individuálne podľa požiadaviek klienta.  Naši klienti majú zabezpečené  parkovanie na vlastnom parkovisku priamo pred penziónom.

Penzión na úrovni trojhviezdičkového hotela je ideálny pre individuálne a rodinné pobyty.

služby a atrakcie

V rámci Vášho pobytu Vám ponúkame nasledovné služby a atrakcie

Návrat hore